pn. - pt. w godz. 10-14, 15-19; 4, 7, 8 i 14.08 - w godz. 14-19

Umowa na modernizację siedziby Filharmonii Krakowskiej podpisana

W dniu 11 kwietnia 2017 r. w siedzibie MKiDN przy ulicy Krakowskie Przedmieście w Warszawie doszło do podpisania umowy o dofinansowaniu remontu i modernizacji gmachu Filharmonii Krakowskiej. Stronę ministerstwa reprezentował Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosław Sellin, a stronę Filharmonii – Dyrektor Naczelny Filharmonii Krakowskiej Bogdan Tosza oraz Zastępca Dyrektora Maciej Bielski.

Umowa o dofinansowaniu inwestycji z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego jest wynikiem  akceptacji przez ministerstwo projektu pn. „Remont konserwatorski i modernizacja zabytkowego obiektu stanowiącego siedzibę krakowskiej Filharmonii im Karola Szymanowskiego”, w ramach Działania 8.1 Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów Kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Dofinansowanie remontu ze strony MKiDN opiewa na kwotę 14 684 080, 11 zł.

W związku z prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie dokumentacji projektowej wykonawczej dla inwestycji wraz z przeniesieniem praw autorskich i pełnieniem nadzoru autorskiego, jako najkorzystniejszą ofertę wybrano GPVT Pracownię Architektoniczną Tomasz Białoszewski Grzegorz Pacer z Poznania.

Początek remontu siedziby Filharmonii Krakowskiej planowany jest na lipiec 2017 roku.

fot. Filharmonia Krakowska