wt. - pt. w godz. 10-14, 15-19, sb. godzinę przed koncertem

Karnety na Festiwal SZYMANOWSKI / POLSKA / ŚWIAT

Zapraszamy do zakupu karnetów na Festiwal SZYMANOWSKI / POLSKA / ŚWIAT   26-30.03.2019

- Przy zakupie biletów na wszystkie pięć koncertów (26, 27, 28, 29, 30 marca 2019) w ramach Festiwalu, w dowolnej strefie na sali, na bilety normalne, ulgowe, grupowe:
Zastosowanie zniżki - 30%

- Przy zakupie biletów na dowolne trzy koncerty (26, 27, 28, 29, 30 marca 2019) w ramach Festiwalu, w dowolnej strefie na sali, na bilety normalne, ulgowe, grupowe:
Zastosowanie zniżki - 15%

- Przy posiadaniu abonamentu piątkowo-sobotniego (ab S) przy zakupie biletu na dowolny koncert (26, 27, 28, 29, 30 marca 2019) w ramach Festiwalu, w dowolnej strefie na sali, na bilety normalne oraz ulgowe:
Zastosowanie zniżki  - 15%

Kasa biletowa:  wt.-pt. godz. 10-14, 15-19,
soboty i święta – godzinę przed koncertem.

Rezerwacja: widownia@filharmonia.krakow.pl

26.03. 2019, godz. 19:30

INAUGURACJA FESTIWALU
Orkiestra  Filharmonii Krakowskiej
Charles Olivieri-Munroe – dyrygent
Jan Krzysztof Broja – fortepian

Karol Szymanowski – IV Symfonia koncertująca op. 60
Antonín Dvořák – IX Symfonia e-moll op. 95 Z Nowego Świata

27.03.2019, godz. 19:30

KONCERT SYMFONICZNY

Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus
Agnieszka Duczmal – dyrygent

Karol Szymanowski – Etiuda b moll (oprac. na orkiestrę smyczkową A. Duczmal)
Lev Knipper – Suita na tematy irańskie Radif
Grażyna Bacewicz – Koncert na orkiestrę smyczkową
Dmitrij Szostakowicz – Symfonia kameralna op. 110 bis

28.03.2019, godz.  19:30

KONCERT KAMERALNY
Joanna Domańska – fortepian
Magdalena Lisak – fortepian

Karol Szymanowski – Wariacje na polski temat ludowy h-moll op. 10
                              - Fantazja C-dur op. 14
                             - Harnasie op. 55 (transkrypcja na dwa fortepiany – J. Domańska, prawykonanie)

29.03.2019, godz.  19:30

KONCERT KAMERALNY

Olga Pasiecznik
Adam Strug
Harmonium Duo: Hubert Giziewski & Iwo Jedynecki

Pieśni kurpiowskie – źródła i inspiracje

30.03.2019, godz. 18:00

KONCERT SYMFONICZNY
Orkiestra Teatru Narodowego w Pradze
Jaroslav Kyzlink – dyrygent
Janusz Wawrowski – skrzypce

Antonín Dvořák – Uwertura do opery Diabeł i Kasia
Karol Szymanowski – II Koncert skrzypcowy op. 61
Antonín Dvořák – Poemat symfoniczny Gołąbek op. 110
Leoš Janáček – Taras Bulba

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

26.03.2019, godz.  18:00

Pokaz filmu „Szymanowski w Pradze” oraz spotkanie z reżyserem – Piotrem Szalszą.

Film zawiera ilustrowaną dokumentację  trwających 25 lat kontaktów kompozytora z muzyczną Pragą, szczegółowy opis prezentacji w Narodnim Divadlo opery Król Roger i światowej prapremiery baletu Harnasie.

PIOTR SZALSZA – reżyser, scenarzysta, muzyk, pisarz i publicysta. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, w latach 1965-66 muzyk instrumentalista w Orkiestrze Polskiego Radia i Telewizji w Krakowie. Korespondent Ruchu Muzycznego, Poglądów;  redaktor, kierownik redakcji i sekretarz Działu Programów Artystycznych w katowickim oddziale TVP (1967-76), kierownik Redakcji Muzyki i Rozrywki w gdańskim oddziale TVP (1976-81). Od 1983 mieszka i pracuje w Wiedniu. Niezależny reżyser i scenarzysta, współpracujący m.in. z ORF, ZDF. ARTE, NHK, 3 SAT i TVP.

25.03.2019 – 18.04.2019
Wystawa poświęcona życiu i twórczości Karola Szymanowskiego.
Wystawa planszowa udostępniona została przez Gabinet Zbiorów Muzycznych Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.

Wystawa powstała głównie w oparciu o materiały znajdujące się w Archiwum Kompozytorów polskich Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie, w którym przechowywana jest spuścizna Kompozytora. Do jej realizacji wykorzystane zostały stare fotografie z albumu rodzinnego Szymanowskich, listy, dokumenty i autografy Jego dzieł. Tylko w kilku przypadkach ilustracje zaczerpnięte zostały z innych źródeł – dostępnych publikacji oraz Internetu.
Wystawa eksponowana była w wielu miastach polskich: Warszawa, Kraków, Toruń, Bydgoszcz, Katowice, Zakopane i innych.  Miała też swoje edycje zagraniczne: Praga, Wiedeń, Bruksela, Düsseldorf, Pekin. Wystawa cieszy się dużym powodzeniem, o czym świadczy fakt, że od roku 2007 do chwili obecnej istnieje na nią stałe zapotrzebowanie.
Elżbieta Jasińska-Jędrosz

Opracowanie wystawy:  Elżbieta Jasińska-Jędrosz