Polish
English
KALENDARZ
zwiń hide calendar
pokaż cały miesiąc
MENU
KASA BILETOWA

telefon:

+48 (12) 619 87 33
+48 (12) 619 87 21 wew. 33

czynna


do 16.07: pon. - pt. w godz. 14-19, 17-27.07: 10-14, 15-19, 30 i 31 lipca w godz. 14-19

 REZERWACJA

tel/fax:

tel. +48 (12) 619 87 22

e-mail:

KALENDARIUM

KONCERT LETNI

2017-08-16, Środa
18:30

miejsce: Pałac Biskupa Erazma Ciołka
cena biletów:
35 zł
Zarezerwuj bilet

powiększ

wykonawcy:

Jadwiga Bialic – skrzypce
Katarzyna Białowolska– skrzypce
Anna Migdał-Chojecka – altówka
Alicja Holewa – wiolonczelarepertuar:

Antonín Dvořák – Kwartet smyczkowy F- dur op. 96 Amerykański  
George Gershwin – Błękitna rapsodia w aranżacji na kwartet smyczkowy  
                          – Sumertime z musicalu Porgy and Bess w aranżacji na kwartet smyczkowy
Leonard Bernstein –  America z musicalu West Side Story w aranżacji na kwartet smyczkowy
 

Koncert odbędzie sie na dziedzińcu Pałacu biskupa Erazma Ciołka - dostępne są dodatkowe bilety w cenie 35 zł.
 


Jadwiga BIALIC grę na skrzypcach studiowała pod kierunkiem prof. Henryka Keszkowskiego w Akademii Muzycznej w Gdańsku, a następnie w klasie prof. Teresy Głąbównej i as. Macieja Lulka w Akademii Muzycznej w Krakowie, którą ukończyła w 2006 roku. Uczestniczyła także w licznych solowych, kameralnych oraz orkiestrowych kursach mistrzowskich prowadzonych m. in. przez  Albrechta Breuningera, Teresę Głąbównę, Nigela Kennedy’ego, Daniela Stabrawę.
Od 2003 roku prowadzi ożywioną działalność koncertową, najpierw jako koncertmistrz Orkiestry Symfonicznej Akademii Muzycznej w Krakowie, a następnie w latach 2005-2009 jako drugi koncertmistrz Orkiestry Akademii Beethovenowskiej, której jest współzałożycielką. Od 2008 roku związana jest z Orkiestrą Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie.
Współpracuje z orkiestrami takimi jak Sinfonietta Cracovia, Capella Cracoviensis, Polska Filharmonia Kameralna w Sopocie oraz The Young Sound - Forum of Central Europe w Berlinie. Koncertuje ze znakomitymi dyrygentami i solistami, realizując szereg archiwalnych nagrań radiowych oraz znaczących produkcji płytowych (Centaur Reccord USA, Dux, Deutsche Welle, Universal Music). 
Aktywna również jako kameralistka, występowała m.in. z Paulem Esswoodem, Sirkką Liisą Kaakinen-Pilch, Kevinem Kennerem, grając zarówno na instrumencie historycznym jak i na skrzypcach współczesnych. Od 2014 roku jest prymariuszem kwartetu smyczkowego Qarte oraz kwintetu fortepianowego Sonus. Wraz z mężem Arkadiuszem współtworzy duo skrzypcowo – organowe występując na licznych festiwalach muzyki organowej i kameralnej.
Jest  współzałożycielem i zarazem koncertmistrzem Kameralnej Orkiestry Smyczkowej „Arco Cracovia” działającej przy Fundacji Ars Organi im. Bronisława Rutkowskiego, której celem jest wspieranie edukacji i rozwoju artystycznego szczególnie uzdolnionej młodzieży.


Katarzyna JAWOR - BIAŁOWOLSKA - uczyła się pod kierunkiem wielu wybitnych profesorów takich jak Teresa Głąbówna, Piotr Tarcholik, Piotr Marciak, Wiesław Kwaśny, Jakub Jakowicz. W 2013 roku z wyróżnieniem ukończyła studia I stopnia, a w 2015 - także z wyróżnieniem - uzupełniające studia magisterskie w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie profesora Wiesława Kwaśnego.  Jest laureatką wielu konkursów skrzypcowych (m.in.: I nagroda oraz Nagroda Specjalna  w Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym „Gianluca Campochiaro” - Sycylia, I miejsce w Konkursie Muzyki Kameralnej - Kraków, II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym - Żywiec; II miejsce podczas VIII Festiwalu Młodych Instrumentalistów - Kraków, wyróżnienie w XXVIII oraz XXXI Ogólnopolskim Konkursie Bachowskim - Zielona Góra; Nagroda Specjalna w Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Kameralnej - Kraków). Brała udział w międzynarodowych projektach orkiestrowych EUYO (European Union Youth Orchestra) podczas Międzynarodowych Festiwali m.in w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Grecji. Jako koncertmistrz „Lutosławski Modern Orchestra” występowała podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”. Była również koncertmistrzem CEI YO (Central European Initiative Youth Orchestra) w latach 2010/2011. Przez ponad rok była koncertmistrzem Krakowskiej Młodej Filharmonii. W latach 2012-2015 była koncertmistrzem Orkiestry Symfonicznej Akademii Muzycznej w Krakowie. Współpracuje z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej oraz orkiestrą Corda Cracovia. Jest koncertmistrzem Orkiestry Kameralnej działającej przy Chórze Katedry Wawelskiej. Brała udział w koncercie podczas Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia. Od roku 2014 pracuje jako członek zespołu Orkiestry Filharmonii Krakowskiej oraz Orkiestry Miasta Krakowa. Brała udział w koncertach kameralnych Orkiestry Filharmonii Krakowskiej, Orkiestry Filharmonii Podkarpackiej oraz Orkiestry Akademii Beethovenowskiej podczas których była koncertmistrzem.
Koncertowała jako solistka z Krakowską Młodą Filharmonią (m.in. „Szalone Dni Muzyki” w Warszawie, „Nowohucka Wiosna Muzyczna” w Krakowie). Występowała podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej w Oberstdorfie i Immenstadt. Nagrywała muzykę do spektakli teatralnych, m.in.: „Wydmuszka”. Współpracowała z teatrem im. J. Słowackiego w Krakowie gdzie podczas spektakli „Pacjent EGBDF” wykonywała partie solowe jako koncertmistrz orkiestry kameralnej.  Jest uczestniczką wielu międzynarodowych kursów skrzypcowych (m.in.: Żagań, Puławy, Niepołomice, Kołobrzeg, Rycerka Górna, Legnica, Radziejowice, Kraków, Stuttgart, Katowice) oraz lekcji mistrzowskich z profesorami z kraju i z za granicy takimi jak:  J. Jakowicz, K. Jakowicz, A. Bauer, R. Honeck, P. Buck, A. Kostecki, R. Szreder, M. Rezler Niesiołowska, G. Zhislin, J. Kaliszewska, T. Major, T. Tomaszewski, M. Moś  Jest trzykrotną stypendystką Stypendium Rektora Akademii Muzycznej w Krakowie (2011/2012, 2012/2013, 2014/2015), otrzymała również stypendium ’Geiger’, ’Sapere Auso’ oraz „Stypendium dla Najzdolniejszych Studentów” ufundowane przez Instytut Muzyki i Tańca m.st. Warszawy. Występowała w salach koncertowych w Polsce, Czechach, Niemczech, Holandii, Francji,  Włoszech, Grecji, Austrii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Chinach oraz Meksyku jako solistka.
 

Anna MIGDAŁ-CHOJECKA – absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie. Studia ukończyła z wyróżnieniem, w klasie altówki prof. Janusza Pisarskiego. Debiutowała jako solistka wraz z Orkiestrą Filharmonii Krakowskiej, wykonując Koncert na altówkę Beli Bartoka. Dwukrotnie wystąpiła również na antenie Radia Kraków, wykonując sonatę Paula Hindemitha oraz Yorka Bowena. Jest laureatką licznych konkursów m. in. Ogólnopolskiego Konkursu Altówkowego im. J. Rakowskiego w Poznaniu, gdzie otrzymała wyróżnienie (2003), jak również 1. Ogólnopolskiego Konkursu Instrumentalistów Smyczkowych w Krakowie (wyróżnienie 2006).W roku 2004 otrzymała Stypendium Ministra Kultury. Obecnie jest członkiem orkiestry Filharmonii Krakowskiej, jak również jest leaderem grupy altówek Orkiestry Akademii Beethovenowskiej, często angażowana jest gościnnie do orkiestry Sinfonietta Cracovia. Uczestniczyła w licznych kursach mistrzowskich prowadzonych przez m. in. prof. Jadwigę Kaliszewską, prof. Jerzego Kosmalę, prof. Andrę Darninę, prof. Krzysztofa Pendereckiego. Koncertuje w kraju i zagranicą jako muzyk orkiestrowy i kameralny. Uczestniczyła w festiwalach: Festiwal Młodych Artystów w Bayreuth,  Muzyka w Starym Krakowie, Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej Dni Muzyki Kompozytorów Krakowskich, Wielkanocny Festiwal im. Ludwiga van Beethovena.


Alicja HOLEWA – od 2012 roku członek Orkiestry Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie oraz nauczyciel gry na wiolonczeli. Pochodzi z Zabrza, jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie wiolonczeli prof. Pawła Głombika (2012 r.).
Współpracowała m.in. z orkiestrą AUKSO, Śląską Orkiestrą Kameralną, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Krakowską Operą Kameralną, orkiestrą Sempre Con Passione. Jako członek tria fortepianowego koncertowała w Polsce, w Niemczech, we Francji, na Ukrainie i w Algierii. Zespół kształcił się pod opieką prof. Marii Szwajger- Kułakowskiej i Marka Mosia, a także m.in. Klausa Storcka, Jeroena Reulinga, Anthony’ego Spiri, Bruno Canino, muzyków Altenberg Trio (Claus- Christian Schuster, Amiram Ganz, Alexander Gebert), Wojciecha Świtały, Anny Prabuckiej- Firlej, Szymona Krzeszowca. W 2011 roku zespół znalazł się w finale 17. Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej w Illzach we Francji, uczestniczył także w VIII Międzynarodowym Festiwalu Kameralistyki w Książu, w 2012 roku wystąpił w finale Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. Johannesa Brahmsa w Gdańsku, w roku 2013 w finale Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej w Łodzi.
Obecnie Alicja Holewa poświęca się pracy artystycznej oraz pedagogicznej, szczególnie chętnie angażując się w projekty związane z muzyką kameralną.
 


 

Partner koncertów:

 Wersja do druku
Tworzenie stron - Fabryka Stron Internetowych Sp. z o.o. CMS - FSite

© Filharmonia Krakowska 2010

Przez dalsze aktywne korzystanie z naszego Serwisu (scrollowanie, zamknięcie komunikatu, kliknięcie na elementy na stronie poza komunikatem) bez zmian ustawień w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Filharmonię Krakowską im. Karola Szymanowskiego do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji w serwisach Filharmonii Krakowskiej i w Internecie. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne, a wyrażoną zgodę możesz w każdej chwili cofnąć. dowiedz się więcej. Chcemy, aby korzystanie z naszego Serwisu było dla Ciebie komfortowe. W tym celu staramy się dopasować dostępne w Serwisie treści do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies i im podobnych technologii. Informujemy, że poprzez dalsze korzystanie z tego Serwisu, bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych. Ustawienia w zakresie cookie możesz zawsze zmienić.Akceptuję