Polish
English
KALENDARZ
zwiń hide calendar
pokaż cały miesiąc
MENU
KASA BILETOWA

telefon:

506 625 430

czynna


7.01 – 10–14, 15–19, 8.01 - 11:30–15:30, 17–18, 9.01 - 9:30–13:30, 17–18

 REZERWACJA

tel/fax:

od poniedziałku do piątku w godzinach 9 - 16, tel. 504 856 500, 12 619 87 22

e-mail:

KALENDARIUM

KONCERT LETNI

2016-07-20, Środa
18:00

miejsce: Sala Złota
cena biletów:
30 zł
Zarezerwuj bilet

powiększ

wykonawcy:

Magdalena Di Blasi - flet
Monika Sęk - obój
Michał Poniżnik - klarnet
Wojciech Krawiec - fagot
Marek Gumiela - waltornia
 



repertuar:

Wolfgang Amadeus Mozart - Uwertura do opery Czarodziejski flet
Jean Françaix - Kwintet dęty nr 1
Gioacchino Rossini - Uwertura do opery Cyrulik sewilski
Darius Milhaud - La cheminee du roi Rene op. 205
Claude Debussy - Petite suite



 

Magdalena DI BLASI - ukończyła  studia na Akademii Muzycznej w Krakowie, gdzie kształciła się w klasie fletu prof. Kazimierza Moszyńskiego. Jako stypendystka programu Sokrates/Erasmus doskonaliła swój kunszt muzyczny w Hochschule für Musik we Freiburgu w pod kierunkiem prof. Mirjam Nastasi oraz prof. Roberta Aitken'a. Zamiłowanie do gry w orkiestrze sprawiło, że podjęła studia podyplomowe "Orchesterexamen" w Hochschule für Musik w Detmold, pod kierunkiem János'a Bálint'a, które ukończyła w 2009 roku. Uczestniczyła w kursach mistrzowskich prowadzonych przez takich flecistów jak Peter-Lukas Graf, Carlo Jans, Jean-Claude Gérard, Julius Baker, Craig Goodman. W 2004 roku została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Fletowego w Warszawie.
Magdalena Di Blasi koncertuje jako muzyk orkiestrowy, kameralistka oraz solistka. Występowała z Tarnowską Orkiestrą Kameralną, orkiestrą Capella Cracoviensis, Krakowską Orkiestrą Radiową, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Camerata  Academica Freiburg, Junge Oper Stuttgart, kwartetem fletowym „Flautomobil”, a także w duecie z harfistką Malwiną Lipiec, z gitarzystą Michałem Stanikowskim oraz wiolonczelistą Jackiem Kociubanem. Od 2010 roku Magdalena Di Blasi jest pierwszą flecistką Filharmonii  im. Karola Szymanowskiego w Krakowie.

Monika SĘK – urodziła się 31 maja 1988 roku w Katowicach. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach w klasie prof. Józefa Markiela. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Jerzego Kotyczki i ad. Arkadiusza Krupy. Aktualnie jest studentką studiów podyplomowych w klasie prof. Jerzego Kotyczki.
Od października 2012 roku jest I Oboistką – Muzykiem Solistą Opery Krakowskiej (dyrektor artystyczny - Tomasz Tokarczyk) oraz od listopada 2013 roku I Oboistką - Solistką Orkiestry Akademii Beethovenowskiej (pierwszy dyrygent - Jacek Kaspszyk), z którą współpracuje od 2009 roku. Wcześniej od marca do września 2012 pracowała jako muzyk orkiestrowy Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus w Warszawie.
Od 2009 roku zaczęła współpracować z takimi orkiestrami, jak Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Sinfonietta Cracovia, Polska Filharmonia Kameralna w Sopocie oraz NOSPR w Katowicach. Pracuję pod batutą takich dyrygentów jak: Krzysztof Penderecki, Jacek Kaspszyk, Tomasz Tokarczyk, Wojciech Rajski, Gabriel Chmura, Massimiliano Caldi.
Na odbywającym się w dniach 29.04 – 5.05. 2011, IV Międzynarodowym Akademickim Konkursie Oboistów i Fagocistów w Łodzi, została Laureatką III Nagrody (II Nagrody nie przyznano). W czerwcu
2011 roku została wytypowana do reprezentowania Polski na prestiżowym konkursie muzycznym Lions European Music Competition for Oboe, odbywającego się w ramach Europa Forum w Maastricht (Holandia), na którym uzyskała tytuł Winner Music Competition 3rd Prize (Zwycięzca - Laureatka III Nagrody). Konkurs odbył się w dniach  13-15 października 2011. Została również Laureatką VI Konkursu Muzycznego im. M. Spisaka w Dąbrowie Górniczej (15-23.09.2012). Wraz z triem stroikowym na IX Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych w Warszawie (3-5. 02.2012) uzyskała Dyplom Finalisty, a na Concours pour Jenues Solistes w Luksemburgu (11.11.2012) została Laureatką II Nagrody.
Monika stara się wciąż doskonalić swoje umiejętności. Brała czynny udział w licznych kursach orkiestrowych i w warsztatach obojowych z takimi oboistami jak np. Nicolas Daniel (wykładowca Guildhall School Music and Drama), czy Jean Louis Capezzali (solista Philharmonic Orchestra of Radio France i prof. Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse de Lyon).

Michał PONIŻNIK - Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie klarnetu prof. Andrzeja Godka. Brał udział w wielu kursach muzycznych u takich mistrzów klarnetu jak Philippe Cuper. Guy Deplus, Michael Collins, David Campbell, Nicolas Baldeyrou czy Michel Lethiec. Artysta uczestniczył także w wielu znaczących festiwalach, m. in. w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień, Festiwalu Muzyki Improwizowanej Ad Libitum, Festiwal muzyki Kameralnej Muzyka na Szczytach, Festiwal Muzyki Polskiej, Festiwal Muzyki Filmowej itd. Współpracuje z wieloma orkiestrami jako muzyk solowy i orkiestrowy, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jest laureatem wielu konkursów, w 2009 roku zdobył wyróżnienie na XIV Akademickim Konkursie Klarnetowym (Włoszakowice). W 2008 roku zdobył III miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Klarnetowym w Szczecinie (w kategorii „zespoły”). W 2007 roku uzyskał II miejsce na VII Festiwalu Klarnetowym w Piotrkowie Trybunalskim (kategoria „kwartety klarnetowe”) oraz – wraz z zespołem Conash Trio – III miejsce na XI Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej (kategoria trio). Michał Poniżnik gra również w zespołach kameralnych, m. in. Cracow Clarinet Quartet, Conash Trio, Ara Ensemble, Palabra de Musica Fuerte, z którymi koncertuje w całej Europie. Nagrał też wiele ścieżek dźwiękowych do filmów, m. in. Czas Honoru (PL) czy Closer to the Moon (FR). Od 2009 roku Michał Poniżnik jest klarnecistą Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie.

Wojciech KRAWIEC – ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie fagotu prof. Kazimierza Siudmaka. W latach 2008-2009 fagocista i kontrafagocista Filharmonii im. A. Malawskiego w Rzeszowie. Na stałe współpracuje z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej. W latach 2006-2011 nauczyciel klasy fagotu w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Artura Malawskiego w Przemyślu, a od 2009 r. w Zespole Szkół Muzycznych im. I. J. Paderewskiego w Tarnowie oraz w Państwowej Szkole Muzycznej im. F. Chopina w Nowym Targu.
Uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez prof. Marca Engelhardta oraz brał udział w przesłuchaniach konkursowych (Mielec, Lublin, Wrocław i Katowice). Występował na festiwalach muzycznych w Polsce (Gdańsk, Kraków, Nowy Sącz, Przemyśl, Puławy, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa, Wrocław, Zakopane, Krynica) i za granicą (Austria, Dania, Francja, Holandia, Japonia, Luksemburg, Niemcy, Norwegia, Słowacja, Szwecja, Ukraina, Węgry).
Występuje jako solista i kameralista, oraz muzyk orkiestrowy wykonując szeroki repertuar od baroku po współczesność uzyskując znakomite recenzje. Współpracuje w trio z Moniką Sęk (obój) oraz Piotrem Lato (klarnet).
Występował z wieloma orkiestrami oraz występował pod batutą takich dyrygentów jak: John Axelrod, Ulrich Backofen, Kai Baumann, Jurij Berwecki, Mirosław Jacek Błaszczyk, Łukasz Borowicz, Massimiliano Caldi, Tomasz Chmiel, Gabriel Chmura, Jakub Chrenowicz, Sławomir Chrzanowski, Wojciech Czepiel, Rafał Delekta, Michał Dworzyński, Herman Engels, Mark Fitz-Gerald, Daryl Griffith, Jacek Kasprzyk, Michał Nesterowicz, Eric Ochsner, Bogdan Olędzki, Pier Carlo Orizio, Tadeusz Karolak, Jacek Kasprzyk, Vladimir Kiradjiev, Michał Klauza, Jerzy Kosek, Paweł Kotla, Maciej Tworek, Krzysztof Penderecki, Sebastian Perłowski, Marek Pijarowski, Paweł Przytocki, Wojciech Rodek, Jose Miguel Rodilla, Kamp Salamon, Jerzy Salwarowski, Clemens Schuldt, Daniel Smith, Marcin Sompoliński, Tadeusz Strugała, Ewa Strusińska, Piotr Sułkowski, Jerzy Swoboda, Jean-Luc Tingaud, Tomasz Tokarczyk, Eugene Tzigane, Alan Urbanek, Grzegorz Wierus, Ludwig Wicki, Tadeusz Wojciechowski, Monika Wolińska, Sławek Adam Wróblewski.

Marek GUMIELA – naukę gry na waltorni rozpoczął w wieku 14 lat w Szkole Muzycznej I i II stopnia w Zamościu. Edukację kontynuował w Krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie st. wykł. Kazimierza Pamuły którą to ukończył z wyróżnieniem. Podczas trwania studiów uczestniczył w wielu kursach waltorniowych prowadzonych przez takie autorytety jak Radovan Vlatkovic, Dale Clevenger czy William VerMeulen. Brał udział w kursach mistrzowskich muzyki kameralnej prowadzonych przez Krzysztofa Pendereckiego wykonując jego Sextet. Swe umiejętności pracy w orkiestrze rozwijał na kursach orkiestrowych w Odense, Berlinie czy w Krakowie grając pod batutą m. in. Helmuta Rillinga i Krzysztofa Pendereckiego.
Działalność zawodową rozpoczął już podczas studiów intensywnie współpracując z orkiestrą Capelli Cracoviensis. Po zakończeniu nauki w 2005 roku rozpoczął pracę jako pierwszy waltornista w Filharmonii im. Artura Malawskiego w Rzeszowie, a od początku roku 2006 pracuje Filharmonii im. Karola Szymanowskiego Krakowie. W tym samym roku stał się członkiem Cracow Horn Quartet. Od 2007 roku jest również nauczycielem w Państwowej Szkole Muzycznej im. Stanisława Wiechowicza w Krakowie.
Ma na swoim koncie wiele tourneés zagranicznych oraz nagrań płytowych z wieloma polskimi orkiestrami. Jedno z tych nagrań „Aukso – Chopin” otrzymało Fryderyka 2011 w kategorii Najwybitniejsze Nagranie Muzyki Polskiej.







 



Wersja do druku
Tworzenie stron - Fabryka Stron Internetowych Sp. z o.o. CMS - FSite

© Filharmonia Krakowska 2010

Przez dalsze aktywne korzystanie z naszego Serwisu (scrollowanie, zamknięcie komunikatu, kliknięcie na elementy na stronie poza komunikatem) bez zmian ustawień w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Filharmonię Krakowską im. Karola Szymanowskiego do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji w serwisach Filharmonii Krakowskiej i w Internecie. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne, a wyrażoną zgodę możesz w każdej chwili cofnąć. dowiedz się więcej. Chcemy, aby korzystanie z naszego Serwisu było dla Ciebie komfortowe. W tym celu staramy się dopasować dostępne w Serwisie treści do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies i im podobnych technologii. Informujemy, że poprzez dalsze korzystanie z tego Serwisu, bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych. Ustawienia w zakresie cookie możesz zawsze zmienić.Akceptuję